Zeynep Alaşalvar

Kızılderili

Cherokee kabilesinin yaşlılarından biri hayat, aşk ve evlilik üzerine konuşurken şunları söylüyor:

-İçimizde iki kurt var ve bunların arasında da korkunç bir savaş. Kurtlardan biri, korkuyu, öfkeyi, kıskançlığı, pişmanlığı, açgözlülüğü, kibiri, kendine acımayı, küskünlüğü, aşağılık duygusunu, yalanları, üstünlük taslamayı ve bencilliği temsil ediyor. Diğeri ise, zevki, huzuru, sevgiyi, umudu, paylaşmayı, cömertliği, dinginliği, alçak gönüllülüğü, nezaketi, yardımseverliliği, dostluğu, anlayışı, merhameti ve inancı temsil ediyor.

Onu dinleyen gençlerden biri
-Hangi kurt kazanacak, diye soruyor.

Yaşlı adam kısaca cevap veriyor:
-Hangisini besliyorsanız, o kazanacak

Küçük bir kızılderili hikayesi çok şey anlatıyor, anlamak isteyene...


Tokat’ın Reşadiye ilçesindeki terörist saldırı sonucu şehit olan 7 asker uğurlanıyor bu ilk olmadığı gibi son da olmayacak,ancak acı olan bu değil biz yüzyıllardır bu ülke için milyonlarca can verdik,kan verdik 13 Milyon Türk iken tüm Dünyaya karşı savaşarak Vatanımızı kurduk, nice şehit kanları dökülerek ve Vatan Sağolsun diyerek, Yardan Anadan,Babadan,Evlatlardan , vaz geçerek şehit olunmuştur.
Unutmayalım ki tarihte ne büyük savaşlar yaptık iman gücüyle Vatan aşkıyla ve başımız da Atamız vardı, tüm Dünyanın hayran olduğu ATA' mız !

Hürriyetimizi kazandık. Bunlar unutulmaz ,unutturulamaz....

Ya şimdi bugünlere ve bugüne geldik.Bugün açılım safsatasının gereksizliği gün gibi aşikar ortada iken hala utanmazca düşüncesizce milli duygulardan yoksun bir şekilde hareket edenler yine bu provakasyondur diye televizyonlar da boy gösteriyorlar.Kimsenin sabrı bu kadar zorlanmaz. o otobüste can veren genç kızın babası şimdi ne yapsın? 7 şehidin anası şimdi nasıl ağlasın... ? AÇILIM AÇILIM diye mi? evet birileri birilerinin dağda kalmasını ve bu yaranın hiç kapanmamasını istiyor. birileri de bu iş bitecek diyor ama yürekler kan ağlıyor gözyaşları ise Okyanuslaştı....

Şehitlerimizi uğurluyoruz... ( Giresun ) Şehit Er Cengiz Sarıbaş için İstanbul'da tören düzenleniyor
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde devriye görevi sırasında şehit düşen Cengiz Sarıbaş'ın oturduğu eve ateş düştü, yürekler yandı .Jandarma Er Onbaşı Fatih Yonca 10 gün önce izine geldiğinde annesine 'Şafak 87 anne' diyerek sarıldı, izninin ardından birliğine döndü... Döndüğü gün Tokat'ta pusuya düşürüldü, şehit oldu ve bütün şehitlerimizin Annesi, babası, kardeşleri acıyı yaşayanların içi yandı yıkıldı, ya diğerlerinin ?

Şehitlerimiz 7 Mehmet'ciğimiz

Al kanımla dalgalansın Bayrağım

Vatan sağ oldukça bil ki ben sağım

Uzman çavuş Harun Arslanbey (Adana)
Er Onur Bozdemir (Adıyaman),
Er Kemal Pide (Ordu),
Er Ferit Demir (Muş),
Er Yakup Mutlu (Muş),
Er Cengiz Sarıbaş (Giresun) ve
Er Fatih Yonca'nın (Hatay)

Gidiyorum Anam…

Vatanım için canımı veriyorum. Ama sen sakın ağlama…

Sadece dünyadaki görevimi sonlandırıp, sonsuz bir adı taşımaya gidiyorum!

Sakın ola ki, feryat etme. Unutma ki,

Arkamdan temiz, şerefli bir isim bırakıyorum

Şehitler ölmez Anam… Şehitler ölmez!

Şehitler ölmez Allahım ŞAHİTTİR

Sıla Zeynep Alaşalvar

Bu Yazı 1053 defa okunmuştur..---------------------- Yorumlar ----------------------

SAYGI DEGER YAZARIM;BEN 1963 LÜYÜM ASKERLIGIMI YAPALI EPEYCE OLDU JANDARMA CAVUS IDIM GELDIM GELELI BIR IDDADAYIM:SUANDAKI ASKERIYEDEKI CIKAN YOLSUZLUKLARIN SADECE %10U BILE CIKMAMISTIR;HERSEY SEHVAF OLSA DAHA IYI DEGILMI?

MELIH       [TIREBOLU - 4.1.2010]

Yorum eklemek için aşağıdaki formu doldurun..

Adınız  :

Şehir  :

Yorumunuz  :