Selma Işkın

Ergenekon, AKP ve Türkiye

Bazı gerçekler vardır gün ışığına çıkmalı ve çıkarılmalı. Nasıl mı? İşte böyle!!! Bir gerçek olarak Türkiye-nin gündemine oturan ERGENEKON ve ERGENEKONCULAR artık bir sona doğru yaklaşmaktalar. Bunun tek ve yegane uğraşını veren ise AKP-dir.

AKP olarak her zaman TEMİZ-ELLER operasyonu gibi masumiyetlikten ziyade masumane bir tavır yerine DİK-DURUŞ ve AZİMLİ OLUŞUMUZU gözler önüne sermekteyiz.

Masum ve masumanelik bizlere bir şeyler kazandırmaz aksine kaybettirir. Ser ve mağrur ve dik duruş ise bizi kendimize getirir. En güzel örneği ise ERGENEKON karşısında tavır ve duruşuyla AKP olarak bunu ispat etmiş olmanın verdiği gururu yaşıyoruz hep birlikte.

Türkiye üzerine oynanan oyunların bir bir ortaya çıktığı şu günlerde ise tamamen bir oyun içinde oyun durumu çözmüş olan AKP hükümeti ise artık SON-a yaklaşmakta gayret ettiği çabanın da yegane meyvesini almakta.

Bunu Tüm Türkiye için yapmakta ve yapılmakta olduğunu bilmek ise ne güzel… Bundan böyle Türkiye yep-yeni bir sayfa açarak hem İÇ-de hem DIŞ-ta saygın olduğu yere gelecektir. Çünkü ERGENEKON sayesinde tüm gerçekler en güzel örnekleriyle ortaya çıkmakta ve çıkıyor da. Böylelikle biz AKP olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Yarınlara doğru ak-pak AK PARTİ ile el ele hep birlikte ilerlemenin gayreti içindeyiz.
Saygılar ve sevgiler bizden….

Bu Yazı 2611 defa okunmuştur..---------------------- Yorumlar ----------------------

SADECE BİR SORUNUN CEVABINI MERAK EDİYORUM BU ERGENEKON ADINI VERDİKLERİ ŞEY NEYSE BUNUN BİR BAŞI VARMI YOKSAM BAŞSIZMI YOKSAM ÇOK DEERLİ akp HÖKÜMETİ BAŞINI BULAMIYOMU YOKSA BULUYODA BAŞA GÜCÜMÜ YETMİYOR MERAK EDİYOM BEN VATANDAŞIMYA ONDAN BİRDE BUNLAR DERİN DEVLET FELAN DİYOLARYA HANİ DİYOM BU BİRİLERİNİN DEDİĞİ DERİN DÖVLET BU SAYEDE ELMİ DEĞİŞTİRİYO BUDA İKİNCİ MERAK ETTİĞİM SORU SAHİ BU ADAMLAR NE YAPMIŞLAR HANİ KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR MİSALİ ORTADA SOMUT DELİLLERİYLE SUÇ BİLE İSNAT ETMEDİLER DAHA SADECE ÜZÜNTÜM BİZİM MİLLET OLARAK BELLİ BAŞLI DESTANLARIMIZDAN OLAN ERGENEKON İSMİNİN BÖYLE BASİT BİR ŞEKİLDE REFÜZE EDİLMESİ KİM NE YAPMIŞSA CEZASINI ÇEKER YANLIZ KANUNLAR ÖNÜNDE HERKESİN EŞİT MUAMELE GÖRMESİ LAZIM DEĞİLMİ O ZAMAN ŞABAN AĞANIN RÜŞVETİNEDE BİR DAVA AÇILMASI LAZIM DEĞİLMİ YANİ BURDAN ASLINDA ŞU ÇIKIYOR SUÇLU BİZDEN DEĞİLSE SUÇLUDUR SUÇLU BİZDEN SE HELEDE VEKİLSE SUÇLU DEELDİRRRRRRRR HEP BERABER SEYREDİYORUZ BUYRUN BEYLER SEYREDEK BAKALIM NOLCEK HANİ TEMİZ ELLER DİYOLARYA İŞTE O TEMİZ ELLER HERKESE TEMİZ OLMALI VE AYNI MESAFEDE OLMALI

CUMHUR IŞKIN      [ - 22.10.2008]

Görele Ses internet sitesi Görele AKP nin Sesi internet sitesi mi merek ettim....
Bu nasıl bir köşe yazısı, hangi mantıkla yazılmış çözemedim.
Daha ortada bitmemiş bir dava var ama sonuç çoktan belli kimilerine göre...
Saygılar...

İsimsiz      [İstanbul - 23.10.2008]

Sn. İsimsiz Nickli Ziyaretçimiz,

Kullanım şartlarında ve açıklamalarımızda da belirtildiği üzere Görele Ses internet sitesinin köşe yazarlarının yazdığı yazılar GÖRELE SES'i bağlamaz. Yazının içeriğinden yazarı sorumludur. Görele Ses internet sitesi yazıları otomatik olarak yazarları tarafından siteye eklenir ve anında yayınlanır. İçerikte küfür hakaret bulunmadıktan sonra hiç bir yazara, hiç bir görüşe sansür uygulanmamaktadır. Görele Ses internet sitesi farklı görüşten insanların toplandığı ve tek bir amaca hizmet etmeyen bir platformdur. Görele Ses internet sitesine giren tüm kullanıcılar Kullanım Şartları ve Gizlilik konularımızı okumuş ve kabul etmiş sayılır. Görele Ses internet sitesi her ne olursa olsun yazarların yazılarından dolayı suçlanamaz ve sorumlu tutulamaz.

GÖRELE SES YÖN. KUR.      [ - 23.10.2008]

Ak-pak AK PARTİ mi? Ak'ı bilmem ana "pak"'ın temizlik olduğunu herhalde biliyor sunuz? Karamanın koyunu, sonra çıkar oyunu.Selma Hanım, siz bunları ciddi ciddi mi yazıyor sunuz,yoksa Giresunlularla alay mı ediyor sunuz?Anlaşılmıyor da.Ama bayağı okurunuz oldu.Sitelerin okunmasında kimin ne yazdığını merak ettirmekte bir sanat.Bu sanat sizde var.Tebrikler...çileden çıkaran yazılara devammmm...

Zati Muhterem      [Dereli - 3.11.2008]


Kimin ne olduğunu Deniz feneri davası gösteriyor. Önce kendinizi temizleyin.

isimsiz      [giresun - 12.11.2008]

ZAMAN ZAMAN BÖLGEMİN SİTELERİNİ VEDE YAZARLARINI OKUYORUM ,TABİKİ HEPSİNE YORUM YAZMIYORUM.GEREK TE DUYMUYORUM AMA SİZE GELİNCE YORUM YAZMAYACAĞIM DİYORUM YİNEDE BAM TELİNE BASTIĞINIZ İÇİN YAZMADAN EDEMİYORUM.
MADDE1:GEÇMİŞLE İLGİLİ VEDE TARİHLE İLGİLİ EN UFAK BİR BİLGİYE BİRİKİME SAHİP DEĞİLSİNİZ.EĞER BÖYLE OLSAYDI ERGENEKONU NE İÇİN,KİMLERİN ORTAYA ATTIĞINI BAZI AÇIKLAMALARDAN ÇOK NET ORTAYA ÇIKARIRDINIZ.
MADDE2:DEVLETİN ESASLILIĞI VEDE DEVAMLILIĞI KONUSUNDA DA ZERRE BİLGİYE SAHİP DEĞİLSİNİZ.EĞER BÖYLE BİR BİLGİYE SAHİP OLSAYDINIZ,BÖYLE BİR YAZI YAZMA GEREĞİ DUYMAZDINIZ.
MADDE3:ALLAHIN ADALETİNE VE ADALET TERAZİSİNE İNANMIŞ OLSAYDINIZ BU İŞİN ÖBÜR TARAFIDA VAR,ÖBÜR TARAFTAKİ HESAPLAŞMADAN KORKAR,FANATİK YAKLAŞIMDAN KAÇARDINIZ,HİÇ BİR GÖRÜŞ TÜRKİYENİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR DEYİP DAHA ILIMLI BİR TUTUM SERGİLEYEBİLİRDİNİZ.
MADDE4:BUGÜNKÜ GELDİĞİNİZ NOKTAYI,ATATÜRK DEVRİMLERİNE BORÇLU OLDUĞUNUZU UNUTMAYIP,BAĞNAZ VE YOBAZ DÜŞÜNCELİ,KATI REJİMLİ ÜLKELERİN KADINA VERDİĞİ ÖNEMİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUP DUYARLI,AYDIN BİRTÜRK KADINI OLDUĞUNUZU FARKLI BİR ŞEKİLDE SERGİLERDİNİZ.
MADDE5:TIPKI DİĞERLERİ GİBİ AKP;NİNDE MİADI DOLMAK ÜZERE,ÇÜNKÜ SENARYO BÖYLE YAZILIYOR,BUNDAN SONRA NEYİ TUTACAKSINIZ.YOKSA AMAAAN DEYİP 5 SENE SONRA KİM ÖLE,KİM KALAMI DİYECEKSİNİZ.AYNI ZAMANDA ZERREDE EKONOMİ BİLGİSİNDEN YOKSUNSUNUZ.REEL NEDİR,RESESYON NEDİR BİLİRMİSİNİZ.ŞEFFAFLIĞIN NEDEMEK OLDUĞUNU BİLİRMİSİNİZ.PEŞİNDE KOŞTUĞUNUZ DÜŞÜNCELERİN ŞEFFAF OLDUĞUNA İNANIYORMUSUNUZ.EĞER İNANIYORSANIZ ÜLKE KAÇ PARA BORÇLA DEVRALINDI,ŞUAN BORÇ KAÇPARA BANA SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ.SEFER AYDIN....BANA MAİLDE ATABİLİRSİNİZ...

SEFER AYDIN      [istanbul - 2.12.2008]

Bilgi sahibi olmadan , fikir sahibi olanlar son zamanlarda Ergenekon adı verilen davada yorum yaptıklarını sanıp, tespitte bulunuyorlar..Hanımefendi ye göre bu davada yargılananlar , mahkeme sona ermeden bile suçlular..hem de topyekün..bu suçlama, dava ile ilgili tutuklamalar yapılırken bile yandaş medya tarafından boy boy manşetlerinde yer almış..1 numara falan, 2 numara filan şeklinde yayınları yapılmıştır..bir de bu örgütün kasası olduğu gerekçesi ile tutuklanan ve cezaevinden ölüsü salıverilen kişinin cenazesini kaldıracak parasının olmadığı bilgisi bu yandaş medyada bir türlü yer almaz..Dolayısıyla hanımefendi bu açılan davada tıpkı başbakan gibi bir savcı edasıyla hükmünü vermiş..Bu davanın görülmesinde dikkati çeken 3 kişi var..1.kişi Tuncay Güney, 2.kişi Tuncay Güney in bağlı olduğu eski MİT görevlisi Mehmet Eymür 3.kişi Fethullah Gülen...Bu 3 kişi şu anda Nerede yaşıyor..?? 2 si ABD de , biri CİA ajanlarının koruması ile Kanada'da..yani tezgahın asıl merkezi ABD..ABD Ortadoğu da hangi projeyi eşbaşkan sn başbakanımız Tayyib bey ile birlikte uygulamaya başmaış..BOP, Yani Büyükortadoğu Projesi..Güneydoğu da kurulması planlanan Kürt Devleti de bu projenin içinde değil mi..Peki bu projeye ve Ermeni Diasporasının yalan soykırım tezgahına karşı çııkanlar kim?? Şu anda erkenekon tezgahı ile içeri atılan yurtseverler..Hem de Türk'lerin tarihte varolmasında ve dünyada kendisini bahsettirmesinde en önemli gelişmenin adı olan ERGENEKON u bu davanın ismi olarak kayıtlara geçirerek..Çok fazla söze gerek, Adelet mutlaka yerine gelecek bu insanlar serbest kalacak..ancak asolan İLAHİ ADALET tir..ALİ KILIÇ 06/12/2008

ALİ KILIÇ      [İSTANBUL - 6.12.2008]

Şu ana kadar Akp'nin Türkiye çıkarına yapamadığı herşey için midem bulanmış durumda idi fakat Selma Işkın'ın bu yazısı beni kusturdu. Bir deli kuyuya taş atıyor kırk akıllı çıkartamıyor misali siz anladınz!!!

Basak      [Ankara - 23.12.2008]

Sayın Selma Işkın ilk önce akp kendini bir aklasa mesala ihalesiz fettullahcılara verdiği ihaleler veya sabah ve atv için bunuda bizim çalık alsın nasıl alıyosa.AKP ilk önce meclisdki pkk ları temizlesin adamların daha yapmadıkları kalmadı demekki sizin gibi kafaların hoşuna gidiyor bunlar.ozaman devam edin.

Emrah      [GÖRELE - 27.12.2008]

site yöneticisine sormak istiyorum,bu kadar yetersiz ve bilgisiz birisine nasıl köşe veriyorsunuz.yok mu doğru dürüst aydın uygar,eğitici yazı yazacak,insanlarımız.

murat      [istanbul - 6.1.2009]

murat neden gocunuyon gayet aydınlatıcı bir yazı yoksa sendemi ergenekonculardansın.bak görüyoruz işte canım türkiyede neler dönüyo neler.toplansınlar işte tek tek.

ayşe      [ - 9.1.2009]

sayın selma ışkın hn kızımıza bir cift sözum var DİK duruş masumiyet yüzünüzü şü dokunulmazlıkları bir kaldırsanızda şu dik duruşu bir görsek.müslüman ayaklarığla milleti kandıran memleketin arazilerini yahudilere satan iç ekonomi tamamığle çökmüş işciler işinden olmuş imfden umut bekliyen bir başbakandan ne beklersiniz ERGENEKONDAN


ali köroğlu      [istanbul - 9.2.2009]

ERGENEKON TAMAMDA,, FETTULLAHÇILARI KİM TEMİZLEYECEK,,, SENİ GİDİ SENİİİ,,, BİR GÜN ONLARADA SIRA GELİR ELBET,,,

DOST      [İSTANBUL - 3.3.2009]

Selma hanım öncelikle yazını için teşekkür ediyorum sizi eleştiren dostlarıma sadece şunu söylüyorum önce bilgilenelim önce bu ülkede sabetay nedir bilelim bilmeyen si boş kafadan atan arkadaşlar buyurun link iyice araştırın okuyun bu yazıyı bir daha okuyun saygılarımla....
www.sabah.com.tr/ozel/sabetay927/dosya_927.html
buda size kapak olsun buyurun
http://www.exforum.net/adan-zye-ulkemizdeki-sabetaycilar-t-11711.html

bir dost      [istanbul - 19.3.2009]

evet selma hala kesınlıkle sana katılıyorum agzına saglık neden ınsanlar gerceklerı kabul etmekte bu kadar zorlanırlar anlamam, zaten herkez bırseylerı ınkar ettıgı ıcın, bu halde degılmıyız lutfen sız ınkarcılaraa seslenıyorum gorun artık bu ınkar ettıklerınız sızı bır gun kendınıze getırır ve ınsAllah dıyorum kı gec kalmazsınız

sennur ıskın onay      [istanbul - 3.7.2009]

HEY {DOST} DIYE ADINI YAZAN VATANDAS SEN KIMSINKI ADINI BILE YAZMAYA CESARETIN YOK FETULLAHCILARA LAF EDIYORSUN YAZIKLAR OLSUN SEN VE SENIN GIBI DUSUNENLERE KISILIKLI OLSAN ONCE ISMINI YAZAR SITEYE GONDERIRSIN

FERDİ IŞKIN      [DUSSELDORF - 3.7.2009]

Ya ben gormeyeli Gorelede ne kadar ergenekon sever postal zihniyetinin savunuculari turemis. Ben cok merak ediyorum devletin icine yerlesmis bu adaletten uzak hareket eden insanlardan ne cikariniz var. Bunlar zamaninda Rahmetli Adnan Menderes gibi bir demokrasi kahramanini ipe goturup Turkiyeyi yuzyil geri goturduler. Millet 60 li yillarda aya cikma yarisi yaparken bizim halkimiz bunlarin zulmu altinda bir yerli arabayi dahi yapmaktan uzak kalmislardir. Ha keza millet 80 li yillarda Marsa uzay araci gondermeye calsirken Hubel teleskobunun hayalini gorurken biz yine bu cuntaci zihniyetin altinda bir o kadar daha geriye gitme gayreti gosterip yine bunlarin postallari altinda eziliyorduk. 90 li yillarin sonu 2000 li yillarin basinda biz yine bunlarin tezgahladiklari olaylar ile ezilirken Japonlar asimo gibi bir robot yapmis abd atom alti parcaciklari inceler olmus nano technoloji ile ugrasir olmus avrupa insan haklari ile ugrasir olmus dunyanin en buyuk parcacik hizlandiricini "CERN" imal etmeye baslamis adamlar gorunmez ucaklar imal etmisler F35 lerin yapimini planlamislar hatta dunya disina nukleer baslikli fuze yerlestirmeyi tartisir olmus. Biz icimizdeki ergenekoncu zihniyetin altinda hala ezilirken diger taraftan bir uydumuzu dahi yapamadimiz gercegi daha gecenlerde yuzumuze cok aci bir sekilde vuruldu. Ak parti cok mu iyi hayir tabili eksikleri var ama bilim ile ugrasan bir kisilik olarak diyorum ki son 7 yilda yapilan millilesme cabalari ile bilim uretmye basladik insan haklari noktasinda belirli adimlar atmaya basladik. Onumuzdeki yapilacak uydu ortaklasa ardindan ise milli uydumuzu yapacagiz. Ilk milli tankimizi ilk gorunmezlik ozelligi olan milli gemimizi yapacagiz. Bunlar bana gore sozde milliyetci ulusalci takilan ergenekonculardan daha milli adimlar bunlari dahi elestiren zihniyet var ise ben onlarin vatan severliginden kesinlik ile suphe duyarim. Kaldiki artik bu ergenekon suc orgut diye isnat edilerek iceri alinan zanlilarin bir birleri ile olan iliskileri o kadar goz onune ciktiki artik onlarda sadece bu isten nasil yirtariz diye belli bir medya grubunu kullanarak bulandirma yayinlarindan medet umar olmuslar ama onlarin bel bagladiklari medya patronu ise ulkeyi nasil soydugu gun yuzune cikar olmus. Boyle insanlarin sozlerine guvenerek insanlari karalamak demokrasi mucadelesinde onlarin karsisina dikilmek kadar onursuz bir hareket olamaz. Ben bir Goreleli olarak inaniyorum ki gercekten bu vatana hizmet eden ile etmeyen ayirt edecek kapasitede bir halkimiz var, vatan seferlik dunyanin dort bir yanina gencecik gencligini birakarak acilarak orada dilini kulturunu bilmedigin insanlara Turkce ogretip Turkiyeyi sevdirmek mi yoksa vatanin insanlarini karalayip onlari olum cukurlarina mi gondermek, dunya genelinde bilim olimpiyatlarinda dereceye giren ahlakli bir nesil yetistirmek mi yoksa onlari yaftalayarak geleceklerini mi karartmak. Gercek karari zaten Turk halki son yllarda ziyadesi ile gosterdigi icin cok fazla sozede gerek kalmadi....

Ahmet KARADENIZ      [ABD - 26.7.2009]

her sey vatan icin.. biktik artik sehit vermekten... kahrolsun türkiyeyi bölmek isteyenler

amanetogullari      [almanya - 3.9.2009]

vatan içinde vatanı bölenlere lanet olsun.yedikleri kabın içine tükürenlerin allah bir gün cezalarını verecektir.

sabri      [ankara - 4.9.2009]

selma hanım yeni yazını bekliyorum lütfen iyi bir okuyucunum

ahmet      [ - 11.9.2009]

birisi biktik artik sehit vermekten diye serzeniste bulunmusda acaba bu serzenis kurt acilimi diye anilan ve bazi partilerin irkciliga donusturdukleri demokratiklesme ve ulke icinde sifir problem formulune mi karsi diye dusunmeden yapamiyorum. Eger boyle ise soylenecek bir iki sey var. Bak canim kardesim bu acilimin yapilmak istendigi insanlar kurtler ve bu kardeslerimizin cogu dogu bolgesinde yasmaktadirlar. Devlet gecmisde bir kac islami harekete kalkisdigi icin bu insanlari yillarca unutmus ve onlara baski uygulamisdir. Sonucda ise daga cikma sureci baslamisdir. Bu surecden sonra ise sehit haberleri gelmisdir. Saygideger kardesim eger hangi ilden ne kadar kisi sehit olduguna bir bakabilirsen "bunu mynette bir harita ile il il gostermisler" goreceksindirkiorada en cok sehit dogu illerinden yani kurt kardeslerimizden oldugunu gorebilirsin. Devletimiz ne yaziktirki kardesi kardese vurdurmaktadir. Eger canakkaleye gitmis isen oradada azimsanmayacak sayida kurt kardesimiz yatmaktadir. Bu kadar sozun uzerine onlara ayrimcilik yapmak kadar sacma bir hareket olmamalidir. Sadece sunu soyleyeyim eger vatan sevgisi sehit kani ile olculuyor ise nufusa gore sehit oraninin en fazla oldugu yer yani dogu yani hakir gordugunuz o kurt kardeslerim Giresunlulardanda karadenizlilerdende daha fazla bu vatani sevmektedirler. Sadece yapilmasi gereken dini motiflerimizi kullanarak kandirilan kurt kardeslerimize seslenmek ve dogru yolu gostermektir. Ondan sonra siz hic sehit gormeyeceksiniz. Bizde kardeslerimizle mutlu olacagiz.....

Ahmet KARADENIZ      [ABD - 26.9.2009]

YORUM YOK TEYZE ELİNE SAGLIK BIZ HEP YANINDAYIZ ALLAH TURKU KORUSUN VE YUCELSIN ALLAHA EMANET OL

NE MUTLU TÜRKÜM DEMEYENE
BU SÖZ BANA BIRINI HATIRLATIYOR BEN TURKUM DEMEYEN BIRISINI EVET EVET BULDUM TURKIYELI TAYYIP ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ.AYRIYETTEN AÇILIM DIE BAHSEDENLER NE AÇILIMINDAN BAHSEDİYOR DAGDAKİ P... GERİ GELİYOR BENDE ŞEHİTLERİMİ GERİ İSTİYORUM GETİRSENE KIYMETLI TAYYIP VE YANDAŞLARI

METİN IŞKIN       [İSTANBUL KARTAL  - 2.12.2009]

ÖNÜNE GELEN YORUM YAPMIS DUYANDA ÜLKE YÖNETIYOR SANIR: BEN SIZE SORAYIM BIR DERNEKTE ÜYELIGINIZ VARMI? ACABA??????? BURASI DSP;LERLE DOLMUS ANKETE BAKIN YETER; SONSÖZ VAHBENIM GÖRELEM

mahmut sizi diker      [görele - 4.1.2010]

Ey benim güzel ülkemin güzel insanları Ülkemin yıllardır birikmiş sorunları yavaş yavaş hal oluyor sabırla bekleyin Tabiki olanlara şaşıyorsunuz bu olanları aklınızın ucundan bile geciremezdik bu silahların ne ne icin göbüldüğünü kabul edemezsiniz ama 12 eylülden onceği hatırlayanlar hiçte bu soruyu sormazlar bilirmisiniz Hala cuntacıları kabul edenler siyası cıkış yollar olmadığından kendilerine biır cıkış yolu aramakatalar cünkü halk onları siyaset tarıhınden sildi Her halde hala kobullenmiyorlar böyle bir şey olduklarını bu intıharlar bu sorgular bu icerdekiler ne acaba.İ KAYA

İ KAYA      [GÖREMİYORLAR HALA - 12.1.2010]

hanfendi siz ya körsünüz yada ak partinin beynini yıkadığığı insanlardan biri yada dış bocun 500 milyar dolar olduğu borçtan pay alan birisiniz

tşk

Oguzhan atmaca      [izmir - 31.1.2010]

Ne yazıkki bu ülkede 12 eylülü yaşayan biri olarak yazınızı okudum. hemde üzülerek.fakat bu ülkede ben türküm diyemeyen bir zihniyetin ve atatürk'ÜN ve onun silah arkadaşları türkü-lazı-kürtü-müslüm olan bir vatansever insanların sayesinde onun adını zikretmekten kacınan bir zihniyetin sultasını sallamaya çalıştığınızı üzülerek okudum.sizlerden ricam tarihini ve ülkenin gerçeklerini görerek yazmanız.bunuda söylemekte yarar var insanların suçları kanıtlanmadan idam edilmez bunu en iyi yazar kardeşim sen bilmeli idin.inanç manada ne kadar anlamlı ise hayaşda hayatta okadar gerçek kaleminde gerçek ama sen yazarken isyan ediyor acaba neden çünkü kin ve kan kusmussun.

abdullah ersoy      [istanbul - 5.2.2010]

Oguzhan bey o borcun ne kadarinin ozel sektor ne kadarinin devlete ait oldugunu soylersen bizde seviniriz. Yalan yazmak bu kadarmi kolay. Uc bes kisinin dedigi ile nasil milleti yalanlarinla kandirmaya calisiyorsun. Kac kere devletin resmi sitelerine girip bakdin. Ben senin gibiler yuzunden degerli vaktimi harciyarak kontrol ettim ve bu rakam tamamen hayal urunudur. Belgen var ise konus yok ise agzini tutup oturmasini bil. Abdullah denilen insan derin devletin yaptiklarini savunmakta hic bir mahsur gormuyorsunda yazar hanim gercekleri yazdi diye mi kotuleyebiliyorsun. Bu ataturkcu cagdas insanlar uzaya mi cikmislar yoksa Turkiyey CERN gibi bir yapip atom alti parcaciklarimi incelemisler. Nano robotlar mi yapmislar bilim yada cagdaslik adina ne yapmislar. Yaptiklari tek sey bu halis milletin arkasindan kuyusunu Ataturkun arkasina saklanarak cagdaslik adi altinda kazmalari. Aslinda senin gibileri cevabi yillar oncesinden vucudundaki butun hucreleri ile hissederek Istiklal Marsimizi yazan milli Sairimiz Rahmetle andigimiz Merhum Mehmet Akif ERSOY vermisdi. Bir daha hatirlatalim cevabini"medeniyet açmaksa bedeni,afrikadaki bedevi bizdende medeni". Evet bu soz bu gunleri o zamandan goren Unlu milli merhum sairimiz gormus ve bu veciz sozu soylemisdi. Ama sozde sizin gibi milliyetciler elinizdeki gucu asil sahibi olan milletle paylasmayi istemediginiz icin bu sekilde cikislar yaparak pisliklerinizi ortmeye calisiyorsunuz. Bu vakitten sonra sizin cirpinislariniz beyhuda, bizi bidon kafali, gobegini kasiyanlar diye asagiladiniz hatta benim coban kardesimle oylarinizin bile esit olmadigini iddia edebildiniz. Artik halk uyandi ve bundan sonra uyutmaniz bosuna. Bu cirpinislar beyhude olmaktan oteye gitmeyecekdir. Sayin demokrat Emekli Genel Kurmay Baskanimiz Hilmi Ozkokun de dedigi gibi Dunya degisirken Ordununda degisecegi gibi sizde elinizdeki gucu devretmek zorunda kalacaksiniz. Bu arada sizi uzucu bir haberim daha var, tornacinin oglunun basiniza Cumhur baskani oldugu gibi, Yuzlerce Anadolulu isci amelenin cocuklari Yurt disinda egitim alarak cocuklarinizin basina universitelerde hoca , devlet dairelerinde amir hatta basiniza o coban diye asagiladiklarinizin cocuklari bakan, basbakan olacaklar ilk kafileler donmeye basladi. Size simdiden gecmis olsun dileklerimi iletiyorum....

Amerikadaki bir Doktora ogrencisinden sevgiler ile...

Ahmet KARADENIZ      [ABD - 9.2.2010]

SAYIN AHMET KARADENİZ SEN ÇOK BİLDİĞİNİ SANIYORSUN AMA O YAZIYI BİRAZ DAHA DİKKATLE OKU VE NE OLDUĞUNU ANLAMAYA ÇALIŞ VEYA GİT BİLEN BİRİNE SOR.ÇÜNKÜ ABDULLAH DENEN İNSAN KELİMESİNİ ANCA SENİNGİBİLER KULLANIR BEN İSMİMLE OMUR VE GURURDUYAN BİRİYİM.TEŞKE SENİN GİBİ AYDIN GECİNENLER OKUDUKLARINI BİR ANLAYA BİLSELERDİ.BENDE SANA BURDAN CEVAP VERMEZDİM.ARZU EDERSEN KARŞILIKLIDA BU KONUDA FİKİR TEATİSİ YAPARIZ.

ABDULLAH ERSOY      [İSTANBUL - 14.2.2010]

Bana laf atan arkadas, oncelikle asaglik kompleksinden kurtulmalisin. Ikincisi ben okudugum bir seyi anlamayacak kapasite olsam burada olmazdim. Ucuncusu, insan olmadigini iddia ediyorsan benim bu duruma karismam gibi bir olay sozkonusu olamaz. Bu senin iddiandir. Dorduncusu senin isminin anlamini senden daha iyi bildigimi hatta adasin olan insanin mubarek baslarinin Peygamber efendimiz tarafindan opuldugunu bilecek kadarda dinine bagli bir kisi oldugumu, besincisi, deliller ortada dururken, insanlar tutuklanma ve mahkum olma korkusu ile turlu entrikalar cevirirken ben nasil olurda onlarin sucsuz oldugunu dusunebilirim. Bu kadar ses kaydi belge dokuman benim cebimden cikmadi bunlarin kirdigi cevizlerin yedikleri nanelerin urunudur. Ben senin gibi cok milliyetci gordum, hatta o hataya zamaninda dustum amma velakin elimden tutup gercek yolu gosterdiler cok sukur. Islam zaten milliyetciligi yasakliyor ve takvayi kiyas mekanizmasi olarak getiriyorki, bundada gocuncak bir husus yoktur. Klasik deokrasilerden hicde farkli degildir. Altincisi, kin kusmayi ancak senin savundugun insanlar benim gibi isci cocuklarindan konusurken bizi asaglamalarinda daha net hissedebilirsiniz. Yedi Ataturk bizzat kendisi Nutukda Turkiye Cumhuriyeti vatandasligindan bahsetmisdir. Buda bu ulkede kimsenin Turkum deme zorunlulugu yoktur. Ben oldugum halde burada Turkiyeliyim diyorum. Bu kadar ataurkcu isen bunuda bilmen gerekir. Ulkede yasayan benim kurt kardeslerimi dislayarak, onlari bazi derin guclerin masasi konumuna getirerek kardesi kardese vurdurmaya karsi cikmak bence Islamin bana kazandirmis oldugu en guzel ahlaklardan birisidir. Ben ancak karsimdiki kisiyi takvasi ile degerlendiririm. Ben buradan demiyorum, bunca sehit bosuna verildi diye ama senin gibiler onlarin kanlarindan vampirler gibi yararlanmanizdanda sikildim. Siz ancak gunduz o sehidin cenazisinde bagirip cagirirsiniz ardinda hangi meyhanede vatani kurtarsak diye bakarsiniz. Keske sizde isminizin sahibi sahabe gibi olabilsenizde basinizi opebilsek ama nerede size gore onlarda Allahin arabi ve biz asil Turklerden asagidalar!!!! Burada birazda enaniyet yaparak (Allah Affetsin) sunu soyleyecegimsiz benimle tartisacak bilgi birikimine sahip degilsiniz. Muhtemelen yasca benden cok buyuksunuz cunku ben son ihtilalde dunyada dahi degildim ama akil yasda degil basdadir atasozunu hatirlatmaliyim. Ben her akimi tatdim, siyasetin; Ustad tarafindan tarifi "Siyasetin serrinden Allah'a siginirim" seklinde yapildiginida biliyorum. Bu nedenlerden siz benim yanimda konusacak uc bes tane baskalari tarafindan kulaginiza fisildanacak sey disinda bana kendinize ait hic bir fikir belirtemeyeceginiz icin sizinle tartismayi zaman kaybi olarak goruyorum. Bundan sonrada size cevapda yazmaacagim. Kenidiniz calis kendiniz oynayabilirsiniz burada.

Ahmet KARADENIZ      [ABD - 15.2.2010]

SEN NE KADAR ACİZ DURUMDASINKİ SON YAZDIĞIMI DAHİ ANLAYAMAMIŞ.SANA BİR ŞEY YAZMAYA VE ANLATMAYA DEĞMEZ.AYIRDIĞIM ZAMANA YAZIK.SEN BENİ NE KADAR TANIYORSUNUZ Kİ YORUMUNUZ BU KADAR ÇİRKİN.ŞU ANDA YASAL BİR İŞLEN DÜŞÜNMEYECEĞİM.AKSİ TAKDİRDE BU ŞEKİLDE YAZMAYA DEVAM EDERSENİZ KİŞİLİK HAKLARIMA SALDIRI VE MESNETSİZ YAZILARINIZDAN DOLAYI HUKİKİ YOLU DENEYECEĞİMİ BİLMENİZİ İSTERİM.SEN OYNAMAYI ÇOK SEVDİĞİN FİTURSUZ CÜMLELRİNDEN BELLİ.BAZEN ŞEYLERİ ANLAYIN ARTIK.

ABDULLAHERSOY      [İSTANBUL - 17.2.2010]

Dostum ben ABD deyim istedigin yere basvur burada hicbir sey yapamazsin cunku burada freedom of speech yani konusma ozgurlugu var. Istedigim gibi konusurum ve hic bir haltda edemezsin. Hodrimeydan....

Ahmet Karadeniz      [ABD - 20.2.2010]

Selma hanim sizi ve partinizi tebrik ediyorum. kim olursa olsun eger bir suc islemisse mutlaka cezasini cekmeli ama bu insanlar 3 yildir tutuklular ve cezalarini bekliyorlar. kesin artik su faturayi kime kesecekseniz ama kimseye zulum etmeyin. hala verilmis bir tek karariniz yok. akpartiniz bu insanlar eger suclu degilse vebalini nasil oduyecek. Allah hepimizi zalim olmaktan korusun...

kadir      [istanbul - 4.3.2010]

Sayin Selma Isgin, partinize AKP kiziyorsunuz, Akparti hosunuza gidiyor. Ama asil Adalet Ve Kalkinma partisi adi altindasiniz ama biz hala adalet ve kalkinmadan birhaberiz. Ne dersiniz??

ömer      [görele - 4.3.2010]

YAŞASINNNNNNNNNNNN AMERİKA KENDİNE YENİ UŞAKLAR YETİŞTİRİYORRRRRRRRRRRRRRRRR ARTIK KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR DEVAMMMMMMMMMMMMMMM DURMAYINNN YOLUN BU MİLLETİİİİİİİİİİİİ

CUMHUR IŞKIN      [ - 6.3.2010]

SEVGİLİ ARKADAŞLAR BU YAZIYI NE KADAR ÖNEMSEMİŞSİNİZ BOŞ VERİN.YAZIYI YAZANIN KÜLTÜR VE EĞİTİM SEVİYESİNİ ARAŞTIRIN ELİFİ MERTEK SANAN;CAHİL,ÇARPIM TABLOSUNU BİLMEYEN BİRİ.ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL YARIM AKP BİTER ABC OLUR DAHA SONRA DEF FARK ETMEZ ONUN İÇİN.

İSMSİZ KAHRAMAN      [İSTANBUL - 10.3.2010]

Asıl cahil olan bir bayana bu şekilde yorum yapan kişidir.

Güler Işkın      [ - 17.3.2010]

kahraman vatandaş.tabi size göre. birilerinin arkasına saklanmak birilerini eleştirmek acaba sence kahramanlıkmı .istersen bir aynaya bak ne kadar cahil olduğuna sende inanacaksın.herkese saygılar....

mehmet karadeniz      [ - 23.3.2010]

kardeşim sen türkiye gerçeklerini yazmaya devam et bu ülkede 2001 e kadar neler oldu herkes bir geriye dönsün şöyle bir baksın ondan sora yorum yapsın.

hayrullah      [ist - 25.3.2010]

arkadaşlar biraz seviyeli olalım biz sağcısıyla solcusuyla alevi sunnisi kürdü lazıyla çerkezi ile çanakkalede bu vatan için mücadele vermedikmi.orda yatan vatan evlatlarını rahmetle anıyor mekanları cennet olsun.

hayrullah      [ist - 25.3.2010]

Cumhur denilen insan,

Ben Turk oglu turkum ve beni devlet buraya devlete hizmet etmem icin gonderdi. Seninle ayni dusunme mecburiyetim olmadigi gibi egitim veyahut kultur duzeyi ile senin en az on katin oldugumu ve yascada senden (kanimca) cok kucuk oldugumu soyleyebilirim. Tabi devlet senin gibilere yuzbinlerce dolari harcayacak degil yaaa. Kafasi basana harciyor. Sen benim kadar bu devlete faydali olda ondan sonra bir konus. Senin gibilerin benim karsimda tek kelime dahi etmeye hakki yok cunku ben vatan hizmeti icin 10 binlerce kilometre otede anadan babadan ayri onlara bir sey olsa dahi oraya gelmem en iyi ihtimalle 2 3 gun surecek bir mesafede beyni ile vucudu ile bu vatana hizmet eden bir vatan evladiyim. Yiyorsa sende ayni seyleri soylesene. Vatana bu gune kadar askerlik ve verdigin vergiler "ki fazlasi ile sana donuyor" ne hizmetin oldu. Kaldiki ben istesem burada doktoramdan sonra en iyi sirlketlerde ise baslar para para demem amma ben devletin verdigi uc kurusda olsa oraya gelip hizmetimi edecegim. Simdi acaba kim onun bunun usagi diye sana sormak gerek. Senin gibi anasinin dizinin dibinde klavye yigitlimi yapan yoksa anadan babadan uzakta vatana bir sey katma hesabini yapan ben mi? Bu arada elifi gorse mertek zanneder diyen zaat sana da iki cift lafim var ayni seyi yiyorsa banda soylesene. Hanim abla gercekleri yazmis. sizin gibi postal yalamadigi icin yada uc bes elkitin rahati bozulmasin diye vatan hainligi yapmamis.

Ahmet Karadeniz      [ABD - 31.5.2010]


çzgür medyanın önemi her insanın özgürce kendi fikirlerini beyan etmelerini sağlamak..
yakın tarihde basında TOPAL OSMAN VE ARKADAŞLARIda zamanın ergenekoncularıydı diye basında cıktı. şimdi bu haberin doğru olduğuna inanalımmı... TOPAL OSMAN VE ARKADAŞLARI GERCEKTEN ergenekoncularsa bende ergenekoncuyum.. dedelerinin izinden gitmeyen torunlar haramzade olur. suclu varsa adalet var yok amac başkaysa o yönünü tartışalım. sen evinde yatarken teröristlerle mücadele eden komutanlara ne demeli.benzin parasını cebinden karşılayan komutana ne demeli. lütfen rica ediyorum bazen olayları birbirine karıştırmayalım. adalet iyi işlerse suclular ortaya cıkar. camur atmak kolay. bu olayların coğunluğu ülke gündemini değiştirmek icindir unutmayalım...
tahaliye edilen sucsuz bulunarak serbest bırakılan insanlar ne olacak afedersiniz sizi boşuna yere rezil ettikmi diyeceksiniz..son 10 yıldır başarılan bir durum meydana geldi insanlar parti kapısında belediye kapısında kaymakamlık kapısında dilenci durumuna getirildi. ...........yoksa insanlar layık oldukları şekildemi yaşarlar.....s.öncü

salih öncü      [istanbul - 16.7.2010]

Salih Oncu,

Sen hangi sifat ile o saniklarin sucsuz olduguna karar verdin ve bunu alenen bildirme hakkini kendinde buldun. Bu yaptigin her seyden once kanunsuzluk. Suclular veyahut degiller bu konu yargi asamasindadir ve sen o davanin ne savcisi nede hakimisin. Kaldiki savcisi ve hakimide olsan bunu alenen soyleyemezsin. Avukatlari bile bu konuda karar veremezler sadece savunma yaparlar. Birak yargi isini yapsin sonrasinda biz yargi kararlari uzerine konusuruz. Diger tarafdan bu gun bir buyugumuz ile konusurken kendisi ABD nin saygin universitelerinden birisinde ogretim uyesi ve yine farkli bir kurumda arastirmaci kendisi bizim toplumumuzda insanlarin (bunlar fakir halk degil) belli seviyenin ustunde olanlari hep daha fazla dedigini amma bunu kazanmak icin gayret gostermediginden bahsetti senin yazini okuyunca bu sukursuzluk diye tabir edilen durumun sendede oldugunu gormus bulunuyorum. Fakir insanlar haline sukrederken diger kaymak yiyen tabaka surekli sizlanip duruyor. Bakin TUSIAD a adamlar 8 senedir her gun kriz bekliyorlar amma valakin aciklanan ilk 500 sirket listesinde sirketlerin cogu kendilerine aitler ve % 30 kar etmisler. Sizin gibiler sadece calismadan cebini doldurmak ister biz ise calisirak helal kazanmayi isteriz. Bundan dolayidirki bu ulkede konusmasi gereken en son topluluk senin gibi insanlarin oldugu gruptur. bir cenenizi tutunda oturun hem bu ulke rahatlasin hemde senin zirvaliklarini cekmak zorunda olan bizler.....

Ahmet Karadeniz      [ABD - 9.8.2010]

bazı yorumcu kişiler sanırım pisikolojik sorunlarını kafasının içersindeki kinlerini bir şekilde dışa vurmak için muhalefet olsunda nasıl olursa olsun der gibi davranışlar sergilemişler. ..........
ordumuzu ve dolayısıyla mensuplarını aşşağılıyıcı uslüplardan uzak duralım.. istikrarı olmayanın istikbali olmaz. temel güvenlik ve yaşaman için gerekli olan güvenli istikrarı birilerinin beğenmediği güvenlik güclerimiz yapıyor. . birde yurt dışında yorumcumuz haricden bayağı gazel okumuş . .....eskiden adam oğluna SEN ADAM OLAMASSIN demiş oğlu zaman içersinde okumuş ilçeye kaymakam olmuş. polislere talimaat vererek babasını yanına getirmesini istemiş . polisler babasını kaymakamın ayağına yanıana getirdiğinde ... kaymakam....bak baba sen adam olmassın derdin ben şimdi kaymakam oldum der.....babası kaymakama şöyle bir bakar. OĞLUM BEN SANA KAYMAKAM OLAMASSIN DEMEDİM ADAM OLAMASSIN DEDİM der ve oradan ayrılır. yurt dışında gezmekle adam olunmaz. TÜRKİYE de inanıyorumki senden daha akılı ve kültürlü binler ce insan vardır. şayet varsa baban veya kardeşinin bile senden daha ileri . akıllı söylemler yapabileceğine inanıyorum senin köyünün delisi bile akıllıdır. sevgiyle kalın SAYGI ÖNCELİKLİ DEĞERLERİMİZ OLMALI unutmayalım

s.öncü      [istanbul - 29.9.2012]

Yorum eklemek için aşağıdaki formu doldurun..

Adınız  :

Şehir  :

Yorumunuz  :