Görele'de Yeni Bir Heyecan!

Yaklaşık dört ay kadar önce Görele'li gençler tarafından kurulan Görele Tuning oluşumu günden güne büyüyerek gelişiyor.

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Yöresel / Tanıtım
Yorumlar  Yorum Sayısı : 9
Okunma  Okunma : 13713
Tarih  Tarih : 22 Ocak 2008 00:06

Görele İlçesinde bulunan aksesuarlı ve özel dizaynlı araçların bir araya gelerek oluşturduğu Görele Tuning amaç olarak trafikte yayaların ve araçların uyması gereken kuralların ön plana çıkarılmasını amaçlıyor. Ayrıca kuruluş amaçları arasında , özellikle hız tutkunu insanların bu tutkunluklarını caddelerde, sokak aralarında değil trafige kapalı alanlarda, pistlerde tatmin etmeleri doğrultusunda yönlendirmek olan Görele Tuning , tamamen kendi içerisinde bir tür oto-kontrol olarak uyarı sisitemi geliştirmiş bulunuyor.

Buna göre sitede alınmış kararlara uymamak, trafikte uygunsuz hareketlerde bulunarak hem kendilerini hemde çevredeki insanların can güvenliğini tehlikeye atan oluşuma bağlı üyeler Görele Tuning yönetimince belirlenen çeşitli standartlarda ‘’Kınama Cezası ‘’ almaktalar. Üyeler almış oldukları ceza karşılığında Görele Tuning oluşumunun düzenlemiş bulunduğu etkinliklerde ve şenliklerde uygun görülen aktiveleri karşılarlar.

Bu sayede Görele Tuning hem misyonuna uygun olarak üyelere trafikte kurallara uygun ve güvenli olarak hareket etmelerini teşvik ederek, tüm trafik kurallarının hayata gecirilmesini amaç lıyor. 13 şubat günü Görele’nin Kurtuluş günü münasebetiyle Görele Devlet Hastanesi önünde toplanacak olan Görele Tuning üyeleri ilçede konvoy oluşturarak etkinliklere katılacak.

Son olarak Görele Tuning oluşumuna kayıtlı 115 üyenin birbirleriyle olan sosyal ilişkilerini daha aktif hale getirmek için kurmuş oldukları birde web siteleri var. www.goreletuning.net adresinden ulaşılan sitede araç ve sürücüleri ilgilendiren her şeyi bulmak mümkün. Site içerisinde ayrıca birde forum oluşturan üyeler buradan her türlü bilgi aktarımlarını gerçekleştirebiliyorlar. Gürhan Gülşen, Tanju Kaya ve Halit Yılmaz’ın düzenledigi Görele Tuning web sitesinin sponsoru ise Hasan Usta ve Hacı Mehmet Kabataş.

 
 
Haber - Fotoğraf: Şaban Kutlu / www.goreleses.com / İzinsiz Kopyalanamaz!

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 3 yorum yazılmıştır.

ESMA [ 16 Aralık 2008 21:04 ]

VAY BE GÖRELEDEN NELER ÇIKARMIŞ...

x tuner [ 09 Şubat 2008 11:25 ]

4 ay için cok cabuk büyüoz...sitemize başarılar diliom...saygılar..siteyi tanıttığın için t.ş.k.

Gökhan [ 24 Ocak 2008 14:30 ]

Öncelikle Görele adını duyuracağı için çok mutluyum. İnşallah Allah nasip ederse sitemiz çok iiyi yerlere gelir. Yöneticilerimize ve emeği geçen herkes e teşekkürlerimi sunarım...

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Yöresel / Tanıtım

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi