Görele'ye Büyük Teklif

Bugün Mavi Karadeniz Televizyonunda Seyir Defteri Programında canlı yayına konuk olan Görele Seyahat

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Yöresel / Tanıtım
Yorumlar  Yorum Sayısı : 5
Okunma  Okunma : 15570
Tarih  Tarih : 20 Ocak 2008 00:49

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kodal yapmış olduğu açıklamalarla gündeme damgasını vurdu. Saat 14 de canlı olarak Tosun Paşa ve Kaptan Yusuf’un sunmuş oldukları porağramda Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu ile beraber konuk olduğu canlı yayında Belediye Başkanına yapmış olduğu tekliflde Görele’ye katlı otopark yapımını yap-işlet modeli ile kendilerinin talip olduklarını söyledi.

 

Canlı yayında yeni sahil yolu projesinin hayata geçmesiyle beraber deniz dolgusundan kazanılan yaklaşık 240 dönüm büyüklüğünde bir arazinin kazanılmasıyla bugünkü Görele Belediyesine ait otoğarın yeniden yapılmasıda gündeme geldi. Bugünkü konumuyla şehir merkezinin içinde kalan ve trafik sorunu yaşayan Görele Otoğarının Rusya ile İstanbul arasındaki transit yolda bir uğrak merkezi olması gerektiğini ifade eden Görele Seyehat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kodal yeni den Göreleye yakışır bir katlı otoparkın yapımı için kendilerinin  talip olduklarını ifade etti. Canlı yayında sunulan teklife Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu ise olumlu yaklaşımda bulunarak karayollarının yeniden düzenlenmesiyle açığa çıkan yaklaşık 240 dönüm arazinin henüz 106 dönümü üzerinde kadastro ölçümü yapıldığını ifade ederek henüz bu alanda alt yapı çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

 

 

Yeni sahil yolunun hizmete girmesiyle beraber Görele için bir çok imkanında doğduğunu ifade eden Melikoğlu yıllardır yanlış yapılanma yüzünden ve hatır düzenlemeleriyle Kumyalıda bir park dahi kuracak arsa kalmadığını bununda ancak yeni projeyle telafi edilecegini belirtti.
 
 
Canlı yayında Seyir Defterinin sorularını da cevaplayan Hasan Ali Kodal Görele Seyahat olarak bölge ekonomisine önemli katkılar sağladıklarını da ifade ederek Görelenin tanıtımının ve bir cazibe merkezi olmasını istediklerinin altını çizerek sadece Görele’ye değil Beşikdüzü, Eynesil, Şalpazarı,Vakfıkebir’e de düzenli seferler yaptıklarını söyledi. 2008 yılından sonra karayollarında Ulaştırma Bakanlığının yapmış olduğu düzenlemelerle ilğili olarak Euro 4 belgesi kapsamında filolarına iki araç kattıklarını bu sayının Mart ayına kadar beşe çıkacagını belirti. Yüksekokulun Görele’de kurulması için firma olarak 15 bin YTL yardımda bulunmayı tahüüt ettklerinide ifade eden Görele Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kodal 13 Şubatta temel atma töreninede ücretsiz otobüs kaldıracaklarını ifade etti.
 
 
Haber: Şaban Kutlu / Görele Ses
Fotoğraf: Şaban Kutlu / Oğuzhan Kılıçarslan / Görele Ses
İzinsiz Kopyalanamaz!

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 3 yorum yazılmıştır.

OMUR KARAKAYA [ 16 Temmuz 2008 17:33 ]

valla buyuk dedınız teklıf katlı otopark kac ıssızı barındıracak goreleye bı fabrıka kurulsa herkese faydası olsa dıye dusunuyorum

Ersin TURAN [ 24 Ocak 2008 16:03 ]

Sevgili Talat Şahin..Mevzu kravat mevzuu değil..Senin Adam gibi adam dediğin kişi benim 10 gün evvelsine kadar çocukluk arkadaşım idi. Ama artık değiliz. Bunu da yaptığı ayıp la kendi bitirdi.Kendisiyle bu güne kadar hiç bir şekilde menfaate dayalı arkadaşlığım olmadı. Sitemim o nedenle tamamen kişisel. Ben haksız isem cevap versin... Çünkü biliyor.. Haksızsın desin buradan özür dileyeceğim. Görele Seyahat'e gelince hiçbir sözüm yok. Görele'nin yüz akı bir firmadır. Hele hele Hasan Ali KODAL kendisini yeni tanıdım. Tam bir beyefendi.. Allah yollarını açık etsin kazadan beladan uzak daha nice yıllara var olsunlar.

telat şahin [ 24 Ocak 2008 10:48 ]

Tanıdığım kadarıyla Ayhan AYDIN Kravat hastası değil.Bilakis ADAM GİBİ ADAMDIR.Yürü be AYHAN kardeşim Görele Seyehat seninle çok yollar aşacak.Selamlar

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Yöresel / Tanıtım

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi