Foto Ak'tan Sitem!

Görele';nin tanınmış fotoğrafçılarından Foto Ak'ın sahibi Fikret Ak fotoğraflarını izinsiz ve isimsiz kullananlara sitem etti.

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Toplum / Yaşam
Yorumlar  Yorum Sayısı : 7
Okunma  Okunma : 12987
Tarih  Tarih : 29 Ocak 2008 15:31

Fikret Ak açıklamasında şunları belirtti; “Fotoğrafçı arkadaşlarım fotoğraf başı 50 ytl , 100 ytl para alıyor. Bizde bu işi profesyonel olarak yapıyoruz. Dağ bayır demeden dolaşıyoruz. Çektiğimiz fotoğrafların kalitesini herkes biliyor. Bizden fotoğrafları istiyorlar haliyle. Bizde iyiniyetimizden kırmayıp veriyoruz. Yayınlıyorlar internette. İsmimizi kullananlarda bir sıkıntı yok. Fakat geçen interneti gezerken bir tanesi benim çok emek vererek çektiğim fotoğrafın altına kendisi çekmiş gibi imzasını atmış. Bir taneside hiç isim bile koymamış. Ben iyi niyet gösterdim ama emeğimin çalınmasına müsaade etmem. Bu konuda oldukça kızgınım. Bu davranışı yapanları esefle kınıyorum. Bundan sonra da kusura bakmasın kimse fotoğraflarımı artık vermemeye karar verdim. Biz iyi niyet gösterdik ama gördük ki suistimal ediliyoruz. Yabancı gibi davranıp paramıza baksaymışız meğerse daha iyiymiş…”

 

 

Haber: Oğuzhan Kılıçarslan / www.goreleses.com

YASAL UYARI: İzinsiz Kopyalanamaz!

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 3 yorum yazılmıştır.

yakup abdal [ 17 Mayıs 2011 11:21 ]

hocam spnuna kadar katılıyorum . emeğini almalısın bazı kişiler ayıklanmalı. saygılar.

Mehmet Akif Öner [ 07 Aralık 2008 13:59 ]

Çok haklısınız hocam bizim bazı vatandaşlarımız iyi niyeti suistimal etmeyi seviyorlar.Karşisındaki insanın harcadığı emeği gözardı ediyorlar.hocam TELİF Hakkı denilen bir durum var biliyorsunuz.her işin bir bedeli olmalı EMEĞE SAYGI.

Ömer Karaahmetoğlu [ 25 Şubat 2008 15:44 ]

Tüm Görelelilere ve sevgili arkadaşım Fikret'e GİRNE'den selam ve sevgiler... Çok haklısın Fikret'im. O foto.ların hiçbiri dükkanda oturarak çekilmedi. Herbirinde bedensel,zamansal,parasal ve en önemliside yılların birirkimi olan sanatsal emeğin var. Günümüzde de her hizmet ve emeğin bir bedeli var tabii.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Toplum / Yaşam

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi