Tirebolu Belediyesi Harşıt çayı Islah Projesine Başladı

Başkan Karapıçak’ın uzun süren Ankara mesaisi Tirebolu ilçesine kazanım olarak geri dönüyor. Demirci ve Körliman

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Güncel Olaylar
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1036
Tarih  Tarih : 14 Temmuz 2017 12:59

Mahalleleri arasından geçen Harşit Çayının Islah edilerek, Aşırı yağışların doğurabileceği sel felaketlerini önlemek, park ve mesire alanları oluşturulması hedefleniyor.

Vatandaşların piknik, spor gezi benzeri etkinliklerini rahatça yapabileceği sosyal bir mekan oluşturacak projenin yapımına başlandı. Projenin hayata geçtiği ilk günde ekibin başında projeyi takip eden Başkan Karapıçak;”Söz verdiğimiz gibi tüm projelerimizi hayat geçirmeye devam ediyoruz. Yapımına başlanan proje ile Harşit Çayının, Demirci ve Körliman Mahallelerinin çehresi değişmiş ve gelişmiş olacak. Ekip arkadaşlarımızla Tirebolu’muz için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Harşit Çayının 1.5 Km boyunca çevresini kapsayacak projenin yapım süresi 3 yıl olarak bildirildi. Yüklenici Firmanın yöneticileriyle görüşen Başkan Karapıçak, projenin 2 yıl sonunda bitirecekleri sözünü aldı. Yaklaşık 13 milyonluk projeyle Harşit Vadisi Tirebolu Geçişi korunaklı ve Rekreasyon alanına kavuşmuş olacak.

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi