Hastane Müdürü Yapılan Çalışmaları Değerlendirdi

Alucra Devlet Hastanesi’nde başarılı çalışmalarla güzel işlere imza atan İdari ve Mali İşler Müdürü Engin Gökçe,

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Sağlık
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 883
Tarih  Tarih : 23 Haziran 2017 16:03

hastanede 2 buçuk yılda yapılan çalışmaları değerlendirdi.

4 Şubat 2015 tarihinde Alucra Devlet Hastanesi’nde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak göreve başlayan Engin Gökçe, eski binada ilk olarak hastanenin iç yapısında düzenlemelere gitti.

Yapılan çalışmalar şöyle:

Kullanılamayan ve de oldukça eski ve banyo usulü çalışan konversiyonel röntgen cihazı idi. Bunun yerine son sistem Dijital Röntgen cihazı hastaneye kazandırıldı.

Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Adem AKTAŞ’ın hastaneye katılımı öncesi atıl durumda olan ameliyathane yenilenerek endoskopi, kolonoskopi, sünnet gibi cerrahi işlemlere başlandı. Hastanede bu süreçte 123 adet endoskopi, 49 adet kolonoskopi ve 185 adet sünnet işlemi gerçekleştirildi.

Sadece tek uzman ile çalışan hastane yapılan girişimler sonucu uzman hekim sayısı 3’e çıkarıldı. Bunlar dahiliye, genel cerrahi ve aile hekimliği uzmanlık alanlarıdır.

Diş ünitesinde ciddi gayretler oldu. Ünite sayı tek iken ikiye çıkarıldı ve iki diş hekimi birden hizmet vermeye başladı.

İlçe tarihinde bir ilk olarak hastanede diş protez hizmeti başladı. Yapılan çalışmalarla ilk 6 ayda yaklaşık 145 hastaya protez çalışması yapıldı.

Yeni hastane binası yer teslimi yapıldı ve Mayıs 2015’de inşaat çalışmaları başladı. 2017 yılı Temmuz - Ağustos aylarında ise açılması planlanıyor.

Hastane Müdürü Engin Gökçe, Başhekim Dr. Turan Kaan Karakaya ile Alucra İlçesi’ne en iyi hizmeti vermek amacı ile çaba gösteriyorlar. Doktorlar, yapılan bu çalışmalarda büyük desteği olan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

Haber: Kadir Bekiroğlu / www.alucrahaber.com

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi