Kas Erimeleri ve Glutamin Kullanımı

Şehir hayatının getirmiş olduğu stres zaman zaman istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Sağlık
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1126
Tarih  Tarih : 10 Kasım 2016 10:49

Bu gibi nedenler başta fazla kilolar olmak üzere bir çok sıkıntıyı beraberinde getiren en büyük etken olarak göze çarpar. Bu dönemleri verimli geçirmek için yapılacak spor ise hayatınızı kolaylaştıracak yanlarıyla dikkat çekiyor. Pek çok insan hayatının bir bölümünü spor yaparak geçiriyor. Bu insanların temel amaçları ya aldıkları fazla kilolardan kurtulmak veya da formda kalarak kas kütlelerini geliştirmek olarak sıralanabilir.

Yapılacak olan sporun daha verimli geçmesi ve istenilen sonuçların kısa sürede alınması, harcanacak enerji ile eş orantılı olacaktır. Günlük yeme içmelerde alınacak olan enerji miktarı yoğun geçen spor temposunda yetersiz gelebilmektedir. Bu ihtiyacı karşılamak için bir takım destekler alabilir ve buna özel üretilmiş ürünleri kullanabilirsiniz. Dikkat edilmeden yapılan spor, özellikle kas erimelerine sebep olacak ve bu durum verimin düşmesini sağlayacak. Yorgunluk gibi istenmeyen durumlar, yaptığınız spordan soğumanıza sebep olabilir. O halde yapılması gereken en temel olgu vücudun ihtiyaç duyduğu enerji miktarını karşılamak olacaktır. Vücudumuzun bu gibi aktivitelerde ihtiyaç duyduğu amino asitler çeşitli yollarla karşılanabiliyor. Bu amino asitler arasında en çok ihtiyacınız o lan ise Glutamin olacaktır. Glutamin İmmün sistemini destekleyen, sinir ve gastro insterninal sistemi destekleyen yapısıyla dikkat çeker. Glutaminin bir başka özelliği ise fiziksel olarak gerçekleştireceğiniz spor sonrası kas hücrelerinin yenilenmesine katkı sağlamak ve enerji miktarını artırmak olacaktır. Zira, yorgun ve savunmasız kalan vücut bağışıklık sisteminin çözülmesine sebep olacak ve bu durum aşırı aktiviteler ile birleştiğinde yorgunluk, hastalıklar gibi sorunları ortaya çıkaracaktır. Hasar gören dokuların onarımı ve hayati organların sağlıklı bir şekilde çalışması için vücudun ihtiyaç duyacağı azot, önemli bir vazifeyi üstlenerek daha etkin bir rol oynayacaktır. Glutamin miktarında ortaya çıkacak düşüş özellikle yoğun spor sonrası kendini hissettirecektir. Bunun sonucunda ise sporcular tarafından istenmeyen durum konumunda olan kas erimeleri meydana gelecek ve sonucunda ise yorgunluk başta olmak üzere istenilen performanstan uzak bir durum belirlenecektir. Glutamin hücreler arasında su alımını artırdığı gibi protein sentezi ve kas oluşumunu da destekler. Bu amino asidin antrenman sonrasında kullanılması ise kas gelişmesine katkı sağlayacaktır. Vücutta yağ artışına sebep olmadan direnç olarak kasların etkilenmesine sebep olan glutamin sporcular için destek ürünleri olarak bilinir.

GLUTAMİN KULLANIMI
Kas kütlesi aşırı spor sonrasında erime belirtileri gösterebilir. Bu gibi sorunlardan kurtulmak için bağışıklık sistemini destekleyen ve erimelerin önüne geçen Glutamin kullanımı son derece önemlidir. Genellikle sporcular tarafından kullanılan bu ürün yaraların iyileşmesinden kas dokusunun korunmasına kadar geniş bir içerik sağlayacaktır.

DİKKAT
Glutamin bakımından zengin olan bazı ürünler karaciğer rahatsızlıkları, şizofreni, mani gibi hastalıklara sahip olan kişilerde nöbet geçirme riskini tetikleyebilir. Bazı kişilerde tedavi ile çakışan ve semptomları ağırlaştırabilen etkisiyle istenmeyen durumları ortaya çıkabilir.

ÜRÜN TERCİHİ YAPMA
Glutamin bakımından zengin ürünler piyasada bolca bulunuyor. Bu ürünler arasında sporcuların aktif kullandığı Weider ürünleri özel bir yere sahip. Ünlü vücut geliştirici Joe Weider’den adını alan bu ürünler 1936 yılından günümüze kadar gelişerek üretimi devam ediyor. Weider ürünleri 128 ülkede kullanıma sunuluyor.

WEİDER TÜRKİYE
Weider ürünleri Türkiye’de geniş bir ürün yelpazezise sahiptir. En fazla tercih edilen ürünleri arasında Weider Premium Whey, Mega Mass kilo aldırıcı, ve CFM Whey Overload protein tozu yer almaktadır. Weider ürünlerini Fitbull üzerinden temin edebilirsiniz. Fitbull güvencesi ile alacağınız bu ürünler hazır stok garantisinde sizlere sunulacaktır. Uygun ödeme koşullarına ek olarak hediyelerle size ulaşacak olan Weider ürünleri, isteğinizi gerçekleştirmede en büyük yardımcınız olacak.

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi