Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Görele Belediyesi (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 GÖRELE SES FORUM // GİRESUN - GÖRELE | GÖRELE | Görele Belediyesi
Mesaj icon Konu: Görele Belediyesi - Faaliyetler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
goreleses
Yönetici
Yönetici


Kayıt Tarihi: 01-Ocak-2006
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 690
Alıntı goreleses Cevaplabullet Konu: Görele Belediyesi - Faaliyetler
    Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2008 Saat 01:18
 1. Belediye Meclis Toplantısı, görev bölümü, çalışan personelle toplantı, organizasyon şemasının oluşturulması, bütçenin oluşturulması, borçların ödenmesinin programı, Belediye ihtiyaçlarının belirlenmesi ve karşılanmasının programını gerçekleştirdik.

 2. Mahalleler arasında yapımı bekletilen yeni yolların açılması, bunların alt yapısının  ikmali ve yer yer asfaltlanması, betonlanması ve parke taşları olarak yerlerin döşenmesi işlemleri gerçekleştirildi.

         

  

 

 

 

 

 1. Belediyenin borçlu olduğu ve yıllarca maaş ve ikramiye veremediği  işçisine olan 400 milyar Tl lik borcu ilk etapta ödedik.

 2. Yine başta esnaf olmak üzere belediyeye güven ipte  çivi bile vermeyen diğer acil borçları  kapatarak belediyenin güven imajını yeniledik.

 3. Karadeniz Sahil otoyolu ( Görele geçişini) göreve gelir gelmez durdurarak inatçı, gayretli, haklı taleplerimizin yapılabilirliği ölçüsünde yeniden projelendirip hayata geçirterek eskiye göre 152.000 m² sahilde yeni alanlar kazandırdık.
  Bu alanların rakamsal değerleri bugün yaklaşık 50 Milyon YTLdir.

 4. Belediyi yi 4 trilyon borçla devraldık birikmiş borçlarının;
      Personel borcunun tamamı ödendi,
      Piyasaya olan borcun tamamı ödendi,
      SSK, MALİYE TEDAŞ’a olan borçlar yeniden    yapılandırılarak bugüne kadar eski dönemden kalan            1 Milyon YTL ödenmiştir.(1 trilyon)

 5. Belediyemizin mevcut makine parkına;
     1 adet dozer
     1 adet JSB kepçe
     1 adet 951 paletli kepçe
     1 adet kamyon
     1 adet vidanjör
     1 adet minibüs
     1 adet kamyonet ilave edilmiş olup, mevcutlarının bakım ve onarımları aralıksız yapılarak çalışmalara devam edilmektedir.

 6. Kanalizasyon ana çıkış yerlerinin yeni güzergahta belirlenen yerlerin inşasının başlatılması.Yeni yolla birlikte balıkçı barınağı ana mendireği 250 metre daha büyütüldü. Eski iskelenin yanına yeni bir tali mendirek daha yaptırıldı. Ayrıca balıkçı kayıklarının yeni çekek yerleri de belirlenerek DHL Genel Müdürlüğü ile mutabakata varılarak projesi hazırlandı.

 1. Acil bekleyen imar tadilatlarının yapılarak meclisten geçmesi, mücavir alanların belirlenmesi, sanayi alanlarının belirlenerek yatırımcıların Görele’ye gelmesi için en önemli hususun bu şekilde çözümlenmesini sağladık.Bu bağlamda ilçemize çivi fabrikası yapılarak makine montajlarına başlandı. yeni yatırımcılarla görüşmelerimiz devam ediyoruz.

 2. Kumyalı mahallesinde elektrik kablo hatlarının yer altına alınması işlemine başladık.

 3. Yağmur suyu kanallarını yeniledik ve çalışmalarımız halen devam ediyor.

 1. Cillioğlu, Ünlüce, Çeşmebaşı, Yeşiltepe, Bozcaali mahallelerinin yol genişletme çalışmalarını tamamlayarak ulaşımın daha güvenli ve rahat yapılmasını sağladık.

 1. Şehirde yapılacak her değişikliği muhakkak ilgilileriyle görüşerek ve fikir birliğine vararak ortak görüşmeler sonucu kararlar aldık.Örneğin balıkçılarla barınak sorununu, esnaflarımızla kaldırım işgallerini vb..gibi konular…

 2. Şehrin yeni girişi olan Kumyalı Mahallesi Mebus Şevket Bey Sokağını yeniden dizayn etmeye başladık.

 3. Pazarcılarımıza yeni ve çağdaş bir Pazar yeri yapmak için Pazar yerini ilk etapta genişlettik ve yeniden düzenleme çalışmaları yapıyoruz..

 4. Kemençenin ve horonun anavatanı olan ilçemizi Türkiye’ye ve dünyaya tanıtma anlamında 2 yıldır dev organizasyonlar düzenleyerek Türkiye’de ilk defa Kemençe ve Horon Günleri adı altında festival düzenledik.

 1. Sosyal sorumluluk bilinci içersinde Kızılayla el ele vererek 250 aileye gıda yardımı dağıttık.

 2. Yine Ramazan ayının birleştirici ruhu içinde halkımızla el ele vererek Görele’de bir ilki gerçekleştirip Ramazan ayında her akşam 500 kişiye iftar yemeği vererek iki yılda 31 bin kişiye yemek verdik.

 1. Şehir içinde yeni kaldırım yapma projesi çerçevesinde, bugune kadar 800 metre yeni kaldırım yaptık.

 1. Sanayi sitesi inşaatının projesinin yapımına başladık..

 2. İki yıldır okullar açılırken Her ilköğretim öğrencisine kırtasiye yardımı yaptık.

 1. 13 Şubat’a ilk defa bir Başbakan yardımcısını ilçemize getirerek Kurtuluş gününe yakışır bir organizasyon düzenledik.

 1. Sema gösterileri , tiyatro gösterileri, şiir dinleti geceleri ile sosyal organizasyonlarımıza devam ettik.

 2. Aksu Şenliğinin bir ayağını her yıl ilçemizde kutlayarak,
  Yabancı ülke insanlarına ilçemizi tanıtma imkanı bulduk.

 3. Gazete, radyo ve internet aracılığı ile,Faaliyetlerimizi tüm ülkeye ve dünyaya duyuruyoruz.

 4. Belediyemize yeni bir internet sayfası açarak ülkemiz ve tüm dünyadaki hemşehrilerimizle aramızda elektronik bir bağ oluşturduk.

 5. Tüm Görele’liler,Görele’yi canlı yayında 24 saat internetten izleyebiliyorlar.

 1. Muhteşem bir sünnet organizasyonu gerçekleştirerek,207 çocuğumuza elbiseleri ve takıları takılarak erkekliğe ilk adımını attırdık.

 1. Halı saha turnuvasının 6.sını düzenleyerek 20 takımla sporseverlere bir ay boyunca zevkli dakikalar yaşattık.

 2. Soğuksu mahallesine modern bir çocuk parkı yaptık.

 1. Görele ye kurulmasını düşündüğümüz yüksek okul, yada fakülte için hürriyet mahallesindeki yaklaşık 19 dönümlük araziyi belediye meclisinden geçirerek üniversite için tahsis ettik.

 2. Kaba Deresi ve cezaevi arasında minibüs ve dolmuş hattı kurularak yolcu taşınmasına başlandı.

 1. Ünlüce Mahallesi yapılan sondaj çalışmalarından alınan olumlu neticeler sonucunda su kuyusu açılarak su şebekemize bağlanarak su kesintileri önlendi.

 2. Bozcaali mahallesinde yapımına başlanan su deposu çok kısa sürede bitirilerek bu mahallemizde asırlardır süren su sıkıntısına son verildi.

 3. Aniden bastıran kar yağışlarına karşı kurulan “karla mücadele” ekiplerimizle yerinde ve zamanında müdahale ile şehir içi ve mahalle yollarını kardan temizleyerek 24 saat içerisinde trafiğe açtılar.

 1. Hendekbaşı, Soğuksu ve Çeşmebaşı mahallesinde yol genişletme, perde beton, karataş beton çalışmaları yapılarak trafik akışı düzene sokuldu.

 1. Bozcaali Mahallesinde yol genişletme yol genişletme, düzenleme, perde beton, karataş duvar çalışmaları yapılarak araç trafiğine düzenleme getirildi.

 1. 2004- 2005 ve 2005-2006 amatör futbol sezonunda Görelespor’a destek sağlanarak Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu başkanlığında 2005-2006 sezonunda grubunda şampiyon olan ilçemiz temsilcisi Görelespor play-off karşılaşmaları oynamaya hak kazanmıştır.

 2. Belediyenin bünyesinde oluşturulan halk oyunları ekibi çalışmalarına başlatılarak uzman folklor hocaları eşliğinde kurslar açılarak yöremiz kültürü ve folkloru yaşatılamaya devam ediyor.

 1. Sahil dolgu alanlarının dolgu çalışmaları devam ediyor.

 2. Belediye meydanında kurulan yardım çadırında Pakistanlı depremzedelere yardım toplandı.1 kamyon giyecek ve battaniye yetkililere teslim edilerek Pakistan’a gönderildi.

 1. Her meslek gurubundan esnaflarımızla toplantılar yapılarak sorunları dinlendi ve çözüm yolları arandı.

 2. Görele deresi, Çömlekçi deresi ve Kaba deresinde dere ıslah çalışmaları yapılarak su taşkınları önlendi.

 1. Görele deresi doğu yakasına taş dolgu yöntemiyle yol yapılarak Çeşmebaşı ve Hürriyet mahallesi yolları düzene sokuldu.

 2. Sahil bandını aydınlatmak amacı ile aydınlatma direkleri ve lambaları alınarak montaj çalışmaları başlatıldı.Çömlekçi ve mezbahane arasında yapılacak aydınlatma projesi yakın zamanda hizmete girecek.

 1. Kumyalı Mahallesi ve otogar civarında başlatılan yağmur suyu çalışmaları devam ettirildi ve %30 luk bölümü tamamlandı, çalışmalar devam ederken biten kısımlarda üst yapı çalışmaları başlatıldı.

 2. İlçemizde bulunan tüm okulların talepleri doğrultusunda sorunları belirlenerek giderildi.

 3. (153 Alo Belediye) hattı kurularak 24 saat boyunca halkımızın hizmetine açıldı.

 4. İstanbul’dan getirilen özel bir araçla %80-90 civarında dolu olan kanalizasyon şebekemiz kullanılır duruma getirildi.

 5. H.Ali Yücel Kültür Merkezinin kalorifer tertibatı yenilendi.Ayrıca buranın sinema olarak da kullanılması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

 6. Su şebekemizde otomasyon sistemine geçirilerek su kuyuları ve depoları 24 saat gözetim altına alınarak su israfı önledik.

 7. Mahalle yollarımızda tıkanan eski büzler 73 noktada değiştirilerek yerlerine konika (yeni sistem plastik) borular döşendi.

 8. Görele güzel sanatlar tiyatro ve musiki derneği belediyemiz bünyesine alınarak kütüphane üstünde bulunan kültür ve sanat merkezinde çalışmalarına başladı.

 9. Belediyemiz anons ve seslendirme cihazlarının yenilenmesi için çalışmalar başlatılarak ihalesi yapıldı.

 10. Sahil dolgu alanlarına yapılacak sosyal tesisler, parklar, gezi alanlarının projeleri hazırlanarak ihale aşamasına getirildi.

 11. Belediyemiz personelinin tüm maaş ve ikramiyelerini gününde ve zamanında ödeyerek ihmal etmedik.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide